Koło zamachowe dwumasowe
W miarę rozwoju technologii produkcji silników spalinowych, zaczęła wzrastać ich moc. Koło zamachowe dwumasowe to efekt pracy producenta sprzęgieł samochodowych, który wyszedł naprzeciw problemom z nadmiarem drgań przenoszonych na układ napędowy silnika.
2018-08-20, 08:38

Silniki o większej mocy generują duże wibracje, których nie są wstanie wyeliminować tłumiki wbudowane w tarczę sprzęgłową. Zakres ich działania był po prostu zbyt mały. W odpowiedzi na to wyzwanie powstało dzielone koło zamachowe dwumasowe ze sprężynami w jego wnętrzu.

Koło zamachowe dwumasowe - w jakim celu jest montowane?

Umożliwia ono bardziej skuteczne tłumienie drgań przenoszonych z wału korbowego znajdującego się w silniku. W miarę rozwoju konstrukcji zredukowano ilość materiału niezbędnego do produkcji koła zamachowego dwumasowego, a także poprawiana jest ciągle skuteczność tłumienia.

Koło zamachowe dwumasowe to skomplikowana konstrukcja.

Uwaga na uszkodzenia

Pomimo wrażenia, że podzespół ten jest bardzo masywny, solidnie wykonany i odporny na uszkodzenia mechaniczne, jest jednak elementem wrażliwym. Jego konstrukcja jest bardzo złożona. Nieprawidłowy montaż, problemy z silnikiem czy nawet nieodpowiedni styl jazdy kierowcy, mogą się okazać źródłem uszkodzeń. Bez specjalnego sprzętu, a także zachowania odpowiedniego ułożenia sąsiednich części, drgania będą przenoszone nieodpowiednio i koło zamachowe dwumasowe ulegnie awarii. Dlatego też wymiana wymaga odpowiedniej wiedzy i powinna zostać wykonana przez wykwalifikowanego mechanika.

KONTAKT / AUTOR
E-autoparts.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.